BAS - Birleşik Akrilik Dökme Pleksi

pleksi birleşik

BAS - Birleşik Akrilik Dökme Pleksi


Kalınlıklar : 2mm / 2,8mm / 3mm / 4mm / 4,5mm / 4,8mm / 5mm / 6mm / 8mm / 9mm / 9,5mm / 10mm .... 20mm 'e kadar ve 30mm En çok stok bulundurduğumuz kalıplar : 135x200 / 150x300 / 205x305 Standart kalıplarımızdan onlarca farklı ebat için telefonla bilgi alabilirsiniz. Şeffaf - Beyaz - Rakı Beyazı ve tüm diğer renkler (farklı tonlarıyla beraber) bulunmaktadır.

Bilgi Talebi


Ürün Açıklaması


Birleşik Akrlilik Dökme Pleksi renkli, renksiz, saydam ve yarı saydam olabilen bir çeşit cam görünümlü plastiklerdir. Reklam ve dekorasyon alanında aslında yıllardır kullanılan pleksi inşaat sektörüne girmesi ile daha yoğun ilgi görmeye başladı ve son yılların aranılan ürünü halini aldı. Ama hala reklam sektörünün vazgeçilmezlerindendir. Özellikle bankalarda ve alışveriş merkezlerinde kullanılıyor. Çok fazla insanın girip çıktığı bu alanlarda cam yerine tercih edilen pleksiler üst düzey koruma sağlamayı amaçlıyor.

Pleksiler plaka olarak genellikle 1.5 ve 2.5 mm kalınlığında üretilmektedir. Vakum ve presle şekil alabilirler. Isıtılarak eritilen pleksiler soğuduklarında verilen şekillerde kalır. Pleksi yüzeyi bakır sertliğinde olup çizilebilir. Bu nedenle her iki yüzeyinde de koruyucu filmler vardır.Pleksi levhaların birçok rengi vardır. Renkli pleksiler özellikle dekoratif olarak kullanılsa da her alanda görmek mümkün.

Pleksilerin Özellikleri:

·Kolay şekil verilebilir ve delinip işlenebilir.

·Yüke dayanıklıdır.

·Pleksiler bakıldığında cam gibi görünseler de cama göre daha hafiftirler.

·Işığı geçirgenlik oranı farklı olanlar olsa da genel olarak ışık geçirgenliği yüksektir.

·Cama göre darbelere karşı 6 kat daha sağlamdır.

·Kırılganlığı düşük olduğundan güvenlidir. Sivri ve keskin köşeleri olmadığı için kesici ve yaralayıcı özelliği yoktur.

·İç dış mekanlarda kullanıma uygundur. Yağmur, güneş gibi doğa olaylarına karşı dayanıklıdır. Rengi solmaz, kırılmaz.

·90 dereceye kadar ısıya dayanıklıdır. Eritilip tekrar dondurulabildiğinden 120- 150 derecede eritilip istenilen şekil verilir.

·Maliyeti uygundur.

·Estetik, şık ve modern bir görünüş sağlar.


Lb Serisi Diffizörlü Pleksi

Ürün Açıklaması


Lb serisi pleksi, Tabela, Alüminyum kutu harf, Paslanmaz kutu harf, Tavan aydınlatmaları, Dekorasyon sistemleri ve Bir çok alanda kolaylıkla kullanılabilen bir malzemedir. Diğer normal pleksi'lere göre Lb serisi pleksi daha homojen ışık verir, ve  tabela sistemlerinde ilk akla gelen malzemelerden biridir. Farklı ebat ve kalınlıklarda üretimi yapılmaktadır. Bir çok  renk seçeneğine sahiptir.

444 26 98