Telefon: 0212 508 00 66 - 0533 254 52 62 | E-posta: bilgi@reklammalzemeniz.com

Polikarbon Levha

Ürün Açıklaması


Oluklu Polikarbon (Polikarbonat) Levha, 210 cm x 600 cm standart ölçüleri olan, istenildiği zaman sabit olmak üzere farklı uzunlukta da üretilebilen, iç kısımları oluklu levhadır. Standart kalınlıkları : 4mm / 6mm / 8mm / 10mm /16 mm'dir. Renk seçenekleri ise şeffaf, beyaz, mavi, kırmızı, gri, bronz, yeşil' dir.

Oluklu Polikarbon (Polikarbonat) Levha, ekonomik fiyat olması ve uygulanması kolay bir ürün olduğu için en çok çatı kaplama olmak üzere, tabela imalatlarında da kullanılmaktadır. Bunun haricinde, kullanım alanları ise; reklamcılık sektörü, seracılık ve kış bahçeleri, inşaat sektörü, havuz üstleri,otobüs durakları, yaya geçiş alanları, çatı ve fabrika ışıklıkları, cephe uygulamaları,spor salonları gibi, alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. 

Oluklu Polikarbon (Polikarbonat) Levha'nın uygulaması;
Oluklu Polikarbon Levha birbirine alüminyum profillerle sabitlenip alttaki demir konstrüksiyon sistemine akıllı vida yardımıyla sabitlenmektedir. E.P.D.M Fitiller sayesinde su sızdırmaz özelliği sağlar.


Oluklu Polikarbonat Levha'nın Genel Özellikleri ;
  • * Su izolasyonu sorununu ortadan kaldırır.
  • * Yüksek darbelere dayanıklıdır.
  • * Alev yaymama özelliğine sahiptir.
  • * Yüksek ısılarda yalıtım sağlar.
  • * Işığın homojen olarak dağılımını sağlar.
  • * Soğuk bükümle çeşitli formlara girebilir.
  • * Camdan 6 kat daha hafiftir.
  • * 40 C ve + 120 C iklim koşullarına dayanıklıdır.

Kalınlıklar ; 4/6/8/10/16 MM

Ebatlar ; 2100X6000 MM / 12000 MM

Renk Seçenekleri ; Şeffaf, Bronz, Kırmızı, Mavi, Yeşil, Beyaz, Gri

Bağlantı Elemanları ;
Oluklu Polikarbon (Polikarbonat( Levhaların montajı, yardımcı malzemeler kullanılarak çok kolay şekilde yapılabilir. Yan yana dizildiğinde Polikarbon levhaların birleşimi alüminyum çıta ile yapılır. Standart boyu 6 metre olan polikarbon montaj çıtası alt ve üst kısmında birleşim yerlerinde su sızmasını önlemek amacıyla fitiliyle birlikte kullanılabilir.

Kullanılan oluklu polikarbon levhaların uygulanmasında kullanılan alüminyum montaj çıtaları zamandan tasarruf sağlayarak, montajın estetik güzelliğini sağlar. Polikarbon montaj çıtaları kullanıldığında kötü hava koşullarında sızdırmazlığı ve darbelere karşı mukavemeti arttırmaktadır.